MPTRACKS

Yapay zeka ve makina öğrenimi teknikleri kullanan bir yazılım olan MPTracks®, Twitter verisi kullanarak sosyal medya büyük veri analizi yapar. MPTracks®, İstanbul Ekonomi Araştırma’nın özgün yazılımıdır.

MPTracks® (Multi-Platform Tracking) İstanbul Ekonomi Araştırma’nın yapay zeka ve makine öğrenimi teknikleri kullanan, özgün büyük veri analizi yazılımıdır.  Mevcut ve potansiyel müşterileriniz ile aranızdaki bilgi akışını optimize ederek hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. MPTracks® size yalnızca veri sunmaz, onunla neler yapabileceğinizi de ortaya koyar. 

MPTracks® neler yapar?

  • İnternet dünyasını dinleyerek markanız veya takip etmek istediğiniz konularla ilgili konuşmaları analiz eder. Sunduğu dönemsel raporlarla konuşmaların hacmini, içeriğini, duygu eğilimini ve değişen trendleri takip etmenizi sağlar.
  • MPTracks® for Twitter: Akıllı Segmentasyon Teknolojisi ile odaklı kullanıcı grupları oluşturarak mevcut hedef kitlenizin hayat tarzı, ilgi alanları ve tüketim tercihleri bakımından detaylı bir profilini oluşturur. Analiz sonucu elde ettiği ipuçlarıyla, ürün ve hizmetlerinize duyarlı olabilecek yeni hedef kitleler saptar ve bu kitlelere özelleştirilmiş mesajlar iletebilmeniz için strateji desteği sağlar.   

MPTracks® Hizmetleri: 

  • Müşteri Analizi: Hem markanızın hem de rekabetin hedef kitleleri haritalandırılarak markanız için önemli sorulara yanıt verir: Müşterilerinizin hayat tercihleri neler? Sizden başka hangi markalara sadık tüketiciler? Rakiplerinizin ürün ve hizmetlerinden faydalanan kişilerin özellikleri neler? Müşterilerinizin tercihleri zaman içerisinde nasıl değişiyor? Toplumun başka hangi kesimlerine dokunabilirsiniz?  
  • Dijital Dinleme: İnternet dünyasında belirlediğiniz konuların sürekli takibini yaparak toplumun değişen görüş ve tercihlerini takip etmenizi ve uygulanabilir çıkarımlar yaparak sizi hedeflerinize hızla yaklaştıran kararlar almanızı sağlar.
  • Online Anket: Akıllı segmentasyon kapasitesi sayesinde MPTracks® Türkiye temsili örneklemlere İnternet üzerinden anket uygulayarak sorularınıza düşük maliyetlere, hızlı ve doğru yanıtlar almanızı sağlar. Online araştırmalar maliyet ve hız avantajı sayesinde sıklıkla tekrarlanabildiğinden, zaman içinde değişen trendleri rekabetten önce saptamanıza olanak sağlar. Bunun yanı sıra hedef kitlenizle fikir alışverişi yapmanıza, etkileşim kurmanıza, panel data oluşturmanıza ve çerez bilgisi toplayarak yeniden pazarlama yapmanıza imkan sunar.
  • Kampanya Yönetimi: MPTrakcs® Akıllı Segmentasyon Teknolojisi ile doğru mesajı doğru kitleye ileterek sosyal medya reklam kampanyalarınızın verimliliğini arttırır.